Leyla en Sanny
Leyla en Sanny Foto: Reemmedia.nl

Kelly Guarin Duran: “Moeder en dochter lopen nu samen voor de kar”

Community Fokkerij Recreatie

Na lang wikken en wegen besloot Kelly Guarin Duran acht jaar geleden toch een veulen te fokken uit haar Shetlandermerrie Sanny. Toen ze de Welsh x Shetlander-kruising Leyla bijna zeven jaar geleden geboren zag worden, kon ze haar geluk niet op. Dat moeder en dochter nu ook nog samen voor de kar lopen, is een droom die uitkomt.

Eerste eigen pony

Zo’n vijftien jaar geleden besloot Kelly op zoek te gaan naar haar eerste eigen pony. “Ik was destijds achttien jaar oud en had een baantje, dus ik vond het tijd om de droom van een eigen pony te verwezenlijken. Uiteindelijk nam ik Sanny over van een manege. Vanwege mijn lengte en postuur heb ik de eerste jaren nog op haar kunnen rijden. Toen ik ouder werd en mijn blik op paardenwelzijn veranderde, maakten we de overstap naar het mennen. Daar had Sanny destijds ook al ervaring mee”, vertelt ze.


Sanny en Leyla - Foto: Privébezit

“Precies waar ik op hoopte”

“Na verloop van tijd werd Sanny zo braaf dat iedereen in mijn omgeving vond dat ik een veulen moest fokken. Hoewel ik dat lang heb afgehouden, ben ik uiteindelijk toch overstag gegaan. Ik koos een Palomino Welsh-hengst, omdat ik graag iets meer beweging in het veulen wilde. Het eerste jaar werd Sanny helaas niet drachtig, maar het jaar daarna wel. Toen ik Leyla zag, was ik in de zevende hemel. Ze was precies waar ik op hoopte. Ik was bang dat het een vosje zou worden, omdat achter beide ouders vos zit, maar het werd toch een valkje; precies wat ik wilde.”


Foto: Shauni Fotografie

Zo moeder, zo dochter?

En dat moeder en dochter nu samen voor de kar lopen, is al helemaal een droom die uitkomt. “Sanny en Leyla worden allebei onder het zadel gereden door kinderen, maar lopen ook in enkel- en tweespan voor de kar. Dat doen ze heel goed. Sanny is een heel nuchter paardje. Ze loopt lekker haar rondje en doet rustig haar ding. Leyla heeft dat ook wel, maar zij heeft net iets meer pit. Ik heb nu niet per se wedstrijdambities, maar wat mij wel leuk lijkt, is om ze samen mee te nemen voor een ritje op de heide of het strand. Daar hoop ik de komende tijd naartoe te werken”, sluit ze af.


Foto: Privébezit

Bron: Bit & Cap

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding