
Reine Craenen: “Tango gaf mij dat veilige gevoel waar ik naar op zoek was”
Toen Reine Craenen na een harde val het vertrouwen in paarden grotendeels kwijt was, kreeg ze van haar staleigenaresse de kans om de twintig jaar oude Tango te gaan rijden. De ruin gaf haar vanaf het begin een veilig gevoel, en zo hielp hij haar op een wel heel veelzijdige manier het plezier in de sport weer terug te vinden.
Opnieuw beginnen
Drie jaar geleden viel Reine hard van een ander paard en brak ze een ruggenwervel. “Daardoor heb ik een aantal maanden niet kunnen rijden en raakte ik het vertrouwen kwijt.”
“Ik heb daarna aan de staleigenaresse gevraagd of zij een fijn en braaf paard had waarmee ik het rijden weer rustig kon oppakken. Zo kwam ik tweeënhalf jaar geleden bij Tango terecht. Hij gaf mij direct dat veilige gevoel waar ik naar op zoek was.”
Een paard dat rekening houdt
Dat gevoel komt voort uit Tango’s karakter. “Onder het zadel is hij heel lief, braaf en werkwillig. Hij zal het je niet cadeau geven, maar hij werkt wel hard.” Wat Reine vooral raakte, was hoe hij zich aanpaste. “Hij past zich echt aan aan degene die op zijn rug zit. Dat voelde ik vooral in het begin. Hij heeft altijd rekening met mij gehouden.”
Inmiddels, na twee jaar samen, laat Tango af en toe wat meer van zichzelf zien. “Nu doet hij af en toe een klein bokje, maar ik voel mij nooit onveilig op zijn rug.” Dat hij vroeger wedstrijden heeft gelopen maakt hem bovendien een echte leermeester.
Alles weer durven
Voor haar val was Reine veelzijdig bezig en reed ze vaak paarden van anderen. Juist dat durfde ze dankzij Tango weer op te pakken. “Hij heeft me daar echt doorheen geholpen.” Samen doen ze nu van alles: dressuur, buitenritten en af en toe een sprongetje. Stap voor stap vond Reine zo haar oude plezier en zelfvertrouwen terug, met Tango als steun.
Leuk houden voor allebei
“Ik heb niet per se doelen voor ogen met Tango, omdat ik zelf best perfectionistisch ben. Ik wil niet per ongeluk te veel druk op ons leggen. Ik wil het vooral leuk houden voor ons allebei.” Samen plezier hebben en genieten van alles wat ze dankzij Tango weer durft, dat is waar het voor de amazone om draait.
Bron: Bit & Cap




























