
Sanne Boin: “Nolan is een dressuurpaard in spe”
Community Dressuur RecreatieToen Sanne Boin drie jaar geleden de kans kreeg om haar toenmalige verzorgpaard, de nu dertien jaar oude Tinkerruin Nolan van de Bonte Hoeve, over te nemen, greep ze die met beide handen aan. Nu ze het rijden na haar zwangerschap weer oppakt, traint ze langzaam naar haar wedstrijddebuut toe. Al staat plezier maken voorop voor haar.
Eenvoudige keuze
“Nolan, die officieel Kevan heet, is nu drie jaar van mij, maar ik ken hem al een stuk langer”, steekt Sanne van wal. “Ik begon hem te verzorgen toen hij vijf jaar oud was. Dat heb ik altijd met veel plezier gedaan, dus toen zijn vorige eigenaresse mij drie jaar geleden vroeg of ik Nolan wilde overnemen, was de keuze snel gemaakt.”
![]()
Foto: Privébezit
Harde werker
“Nolan is een ontzettend lief, aanhankelijk, mensgericht en zachtaardig paard, maar het is ook een beetje een ondeugend sukkeltje. Wat hij de ene dag niet spannend vindt, kan hij de dag erna opeens wel eng vinden en als hij de kans krijgt om ergens een hapje hooi te stelen, doet hij dat”, lacht ze. “Nolan is een harde werker, is nieuwsgierig en is heel voorwaarts. Wat dat betreft is het echt een dressuurpaard in spe.”
![]()
Foto: Social Inspiration
Plezier en ambities
Daar traint de combinatie dan ook voor; de dressuursport. “Aangezien ik er zelf een tijdje uit heb gelegen vanwege mijn zwangerschap, heeft mijn bijrijder Nolan de afgelopen tijd voornamelijk gereden. Zij vormen een heel leuk duo. Op hun eerste wedstrijd behaalden ze zelfs al een aantal winstpunten!”, vertelt ze trots.
“Ik hoop na verloop van tijd zelf ook wedstrijden te gaan rijden. Ik heb niet per se een bepaald doel voor ogen en sta er vrij open in. Als ik het leuk vind en we ver komen, is dat mooi, maar als ik het niets vind, stop ik met wedstrijden rijden en wordt het weer lol met je knol. Ik rijd immers ook graag buiten en vind het vooral belangrijk dat we plezier hebben in wat we doen”, sluit ze af.
Bron: Bit & Cap

























