Nadia met Rambo en Umber
Nadia met Rambo en Umber Foto: Van de Vrie Fotografie

Nadia Pruim: “Welzijn en plezier combineren met de wedstrijdsport”

Community Dressuur Grondwerk Jong paard starten Recreatie Wedstrijden

Hoewel de weg die Nadia Pruim en haar vijf jaar oude Rambo (v. Just Wimphof) afleggen niet altijd makkelijk is, hoopt ze in de toekomst te kunnen laten zien dat haar liefde voor de dressuursport gecombineerd kan worden met paardenwelzijn en plezier. Niet alleen met Rambo, maar ook met haar bijna twee jaar oude Umber (v. O’Toto).

Jonge paarden

Nadia heeft een grote liefde voor het opleiden van jonge paarden. Na jarenlang paarden voor anderen te hebben gereden, kocht ze in 2020 haar eerste eigen paard; een veulen genaamd Paddy. “Omdat ik niet wilde dat hij alleen bij mij aan huis stond, kocht ik niet veel later ook Rambo erbij. Helaas heb ik Paddy op slechts vierjarige leeftijd al moeten laten inslapen vanwege kissing spines. Toen kocht ik mijn nu bijna tweejarige merrie Umber erbij als maatje voor Rambo”, vertelt ze.


Nadia en Rambo - Foto: Van de Vrie Fotografie

Moeite met veranderingen

Ook toen koos Nadia bewust voor een jong paard. “Rambo is nu vijf en Umber wordt bijna twee. Nu ligt de focus vooral op Rambo, maar als ik met hem uiteindelijk een fijne basis heb opgebouwd onder het zadel, is Umber ook oud genoeg om aan de slag te gaan. Qua leeftijd loopt het mooi in elkaar over”, legt ze uit. 

“In principe pakt Rambo het werk allemaal goed op, maar hij heeft wel veel moeite met veranderingen. Vooral als er vreemde of onbekende paarden bij betrokken zijn. Hij heeft het – denk ik - erg moeilijk gehad met het afscheid van Paddy, en daar zien we nu nog de gevolgen van. Door middel van ESDR en grondwerk proberen we hem daar stapje voor stapje beter mee te leren omgaan.”

Tijd nemen

“Dat Rambo zo gevoelig is is niet altijd makkelijk, maar het is wel heel leerzaam. Ik wil alles rustig op zijn tempo doen. Ik wil hem blootstellen aan veranderingen, zodat hij groeit, maar niet overbluffen. Rambo’s fysieke en mentale welzijn staat absoluut voorop. Ik heb er alle vertrouwen in dat het goed komt, maar het zal wel iets langer duren”, lacht ze.


Nadia en Rambo - Foto: Wijna Fotografie

“Het één hoeft het ander niet uit te sluiten”

“Ik wil graag fanatiek dressuurwedstrijden rijden, maar wel op mijn manier. Als je paarden voor anderen rijdt, heb je je aan de wensen van de eigenaar te houden. In sommige gevallen krijg je dan niet de tijd die je wil nemen of die het paard nodig heeft. Ik vind het fijn dat ik met Rambo, en straks ook met Umber, wel die tijd kan nemen.”

“Ik ben ervan overtuigd dat de wedstrijdsport hand in hand kan gaan met welzijn en plezier. Net zoals het hand in hand kan gaan met grondwerk, horsemanship en werken aan de hand. Het één hoeft het ander niet uit te sluiten”, sluit ze af.

Bron: Bit & Cap

Afbeelding
Afbeelding