Kate en Don Diego
Kate en Don Diego Foto: Demi van der Kamp Fotografie

Kate Boekestein-van Elswijk: “Plezier is het enige wat telt”

Community Dressuur Recreatie Wedstrijden

Toen Kate Boekestein-van Elswijk haar Don Diego vijf jaar geleden leerde kennen, was ze op slag verliefd. Hoewel deze inmiddels tien jaar oude Spaanse ruin het haar niet altijd makkelijk maakte, hebben ze nu een stijgende lijn te pakken, waarin plezier maken voorop staat.

Onverwachte aankoop

Vijf jaar geleden stuurde Kate’s zusje een advertentie door van een, toen nog, jonge PRE-hengst. “Aangezien mijn moeder en ik hem ook erg leuk vonden, besloten we te gaan kijken. Hij was destijds pas net onder het zadel en moest nog veel leren, maar we zagen potentie. We zijn een aantal keer bij hem langs geweest en voelden een klik, dus toen besloten wij hem met z’n drieën te kopen”, vertelt ze. 

“Eigenlijk waren we destijds helemaal niet op zoek naar een paard. Mijn zusje, moeder en ik hadden namelijk alledrie Haflinger van onze, voor mij toenmalige, buren te rijden. Ik rijd Larissa, een 25 jaar oude merrie, nu al bijna tien jaar. Inmiddels staat dat vanwege haar leeftijd op een lager pitje, maar ik neem haar zeker nog af en toe mee voor een rustige buitenrit. Daar halen we nog steeds heel veel plezier uit.”


Kate en Larissa- Foto: Demi van der Kamp Fotografie

Stappen terug

“Ik heb met Larissa in het verleden wat wedstrijden gereden tot en met L2-niveau. Dat hoopte ik met Diego ook te gaan doen, maar in het begin ging het allemaal nog niet van een leien dakje. Diego bleek toch een stuk minder bevestigd te zijn dan wij dachten. Dat in combinatie met zijn sensibele karakter, maakte het niet altijd makkelijk. Ik heb tot nu toe welgeteld één wedstrijd gereden, en dat was een hele mijlpaal!”, lacht ze. 

“We hebben regelmatig een paar stappen terug moeten zetten en hem ook een tijdje in training gezet bij Jet van ’t Zelfden. Uiteindelijk zijn we daar alleen maar beter van geworden. Dat heeft mij ook weer meer vertrouwen gegeven om door te zetten.”


Kate en Don Diego - Foto: Privébezit

Oortjes naar voren

“Toen de ontspanning onder het zadel eenmaal wat meer bevestigd was, zijn we ook vaker gaan buitenrijden. Daar haalt Diego ontzettend veel plezier uit. Waar hij in onze dressuurtrainingen nog wel wat moeite heeft met goed lichaamsgebruik en daardoor soms spanning opbouwt, is hij op buitenrit niets anders dan relaxt. Dan loopt hij alleen maar met zijn oortjes naar voren. Dat is echt ultiem genieten! Het is fijn dat we hem die afwisseling kunnen bieden. Ik merk dat dat in de dressuurtrainingen ook zijn vruchten afwerpt.”


Kate en Don Diego - Foto: Demi van der Kamp Fotografie

Van alle markten thuis

“Diego is een ontzettend lief, zachtaardig en vooral dankbaar paard. Het enige wat hij écht nodig heeft, is liefde én iemand die hij kan vertrouwen. Het rijden heeft voor mij afgelopen jaar op een lager pitje gestaan vanwege mijn zwangerschap, maar we hebben iemand gevonden die hem op een hele fijne manier heeft kunnen trainen in de tussentijd.”

“Daarnaast hebben mijn moeder, zusje en ik regelmatig les in vrijheidsdressuur met hem en werken we aan de hand. Daarin pakt hij oefeningen als travers en pirouettes heel goed op, dus dat belooft veel goeds voor de toekomst!”


Don Diego - Foto: Demi van der Kamp Fotografie

Plezier voorop

Kate hoopt de trainingen onder het zadel dan ook snel weer te kunnen oppakken. “Het is mijn voornaamste doel om veel plezier te hebben met Diego. Dat we af en toe een stapje terug moeten doen, geeft niet. Daarna zetten we vaak weer twee stappen vooruit.”

“Ik vind het belangrijk om te onthouden dat wij Diego hebben voor ons plezier en dat dat eigenlijk het enige is wat telt. Natuurlijk zou ik het leuk vinden om wat meer wedstrijden te rijden, maar we gaan vanzelf wel zien hoe het loopt. We moeten natuurlijk ook tijd vrijhouden voor buitenritten en grondwerk!”, sluit ze lachend af.

Bron: Bit & Cap

Foto’s: Demi van der Kamp Fotografie, Privébezit

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding