
Jacky Berendsen: “Mees en ik vertrouwen elkaar”
Community RecreatieToen Jacky Berendsen haar nu vijf jaar oude Mees van de Greffelkamp voor het eerst zag, was ze op slag verliefd. Ze leidde de Friese ruin zelf op met het oog op de recreatie, maar droomt er nu stiekem ook van om een wedstrijd te rijden.
De eerste ontmoeting
Nadat Jacky’s vorige pony in 2018 overleed, besloot ze op zoek te gaan naar een paard dat ze volledig zelf kon opleiden. Zo kwam ze in 2020 bij Mees uit. “Ik ben hobbyfotograaf en kwam op een dag bij fokkers van Friese paarden terecht. Ik raakte met hen in gesprek en vertelde dat ik op zoek wilde naar een jonge Fries die ik volledig zelf kon opleiden.”
“Ze leidden me naar Mees, het hengstje dat nog geen 48 uur eerder bij hen geboren was. Hoewel ik vanaf het eerste moment wist dat ik voor hem wilde gaan, stopte ik dat gevoel in het begin nog een beetje weg. Na anderhalve maand hakte ik toch de knoop door”, vertelt ze.
![]()
Foto: Isley Polman Photography
Liefde voor buitenrijden
Zo werd ze niet veel later de trotse eigenaresse van de jonge Mees, die bij haar aan huis kwam te staan toen hij vier maanden oud was. “Ik had hem liever nog een aantal maanden langer bij zijn moeder gelaten, maar aangezien zij overleed aan de gevolgen van koliek, is Mees al eerder naar mij toe gekomen.”
“Ik ben iemand die enorm van de natuur geniet en geen wedstrijdambities heeft, dus ik kocht Mees echt met het oog op de recreatie. Samen genieten van prachtige buitenritten; dat is wat ik wilde. En dat is ook wat we nu doen!”
![]()
Foto: Isley Polman Photography
Vertrouwensband
“Toen Mees nog erg jong was, ben ik al veel met hem langs de weg gaan wandelen om hem te laten wennen aan bijvoorbeeld het verkeer. Daarna heb ik hem met de hulp van twee vriendinnen beleerd. Dat zorgt ervoor dat we nu onwijs kunnen genieten van mooie buitenritten.”
“Wanneer hij iets spannend vindt, gaan we het samen aan. Ik wil dat hij mij vertrouwt en dat ik hem kan vertrouwen. Mees is als een grote en lompe bulldozer, maar hij heeft een heel klein hartje. Hij kruipt het liefst in je broekzak”, lacht ze. “Gelukkig heeft hij een onwijs eerlijk karakter en zal hij nooit een stap verkeerd zetten. Het is écht een lief paard.”
![]()
Foto: Privébezit
Wedstrijddebuut
Hoewel het duo dus enorm geniet van buitenrijden, droomt Jacky er stiekem ook van om volgend jaar hun wedstrijddebuut te maken. En dat is best een grote stap. “Het idee van wedstrijden rijden geeft mij als ruiter veel spanning, maar Mees doet het zo goed dat ik het toch graag een kans wil geven. Ik heb niet per se een doel voor ogen, dus we zien vanzelf wel wat het ons brengt. Zolang we beiden plezier hebben in wat we doen, ben ik blij”, sluit ze af.
Bron: Bit & Cap
Foto’s: Isley Polman Photography / Privébezit

























