
Kimberley van Maalsen: “Ik kocht Odin zonder hem vooraf te hebben gezien”
Community RecreatieTwee jaar geleden waagde Kimberley van Maalsen een sprong in het diepe. Ze kocht de toen drie jaar oude Fries Odin zonder hem in het echt te hebben gezien én zonder enige ervaring met jonge paarden; een beslissing die impulsief was, maar haar ook veel heeft gebracht.
Eens een paardenmeisje, altijd een paardenmeisje
Na jarenlang in Zeeland te hebben gewoond, was Kimberly een aantal jaar geleden genoodzaakt om terug te verhuizen naar Rotterdam, waar ze vandaan komt.
“Omdat ik destijds een jaar lang gerevalideerd had na een ongeluk met een paard én het in Rotterdam heel duur is om een paard te houden, heb ik mijn vorige paard in die periode helaas moeten verkopen. Maar, het bleef kriebelen”, vertelt ze.
Toevluchtsoord
Toen Kimberly in 2023 in een korte periode twee dierbaren verloor, besloot ze steun te zoeken bij de paarden. “In juli van dat jaar verloor ik mijn oma. Een aantal maanden later verloor ik ook mijn moeder. Dat was heel zwaar. Omdat paarden altijd mijn toevluchtsoord zijn geweest, besloot ik op zoek te gaan naar een nieuw paard.”
Met de steun van haar man begon Kimberly de zoektocht naar een Fries. “Ik ben gek op Friezen en was op slag verliefd toen ik de advertentie van Odin zag. Hij was destijds tweeënhalf jaar oud en was nog hengst. Hoewel dat niet per se was wat ik zocht, besloot ik toch contact op te nemen met zijn toenmalige eigenaresse, Monique.”
Kopen zonder kijken
“Ondanks het feit dat ik zelf wat terughoudend was, dacht Monique dat Odin en ik heel goed bij elkaar zouden kunnen passen. Ik overlegde met een goede vriendin uit Zeeland, Shirley, en toen zij vertelde dat ze bereid was om mij te helpen met het beleren van Odin, besloot ik de gok te wagen.”
“Ik heb het geld overgemaakt naar Monique in de hoop dat Odin de volgende ochtend naar Shirley op transport werd gezet. Dat is natuurlijk een grote gok, maar het voelde goed. Ik had vertrouwen in Monique en de volgende ochtend kwam Odin inderdaad aan bij Shirley in Renesse.”
Goede basis opbouwen
Na werk reisde Kimberley af naar Renesse en ontmoette ze haar nieuwe paard voor het eerst. “Odin, die toen nog Stoarm heette, was echt hengst. Daarom heb ik hem al snel laten castreren. We zijn daarna samen aan de slag gegaan vanaf de grond; elkaar leren kennen, poetsen, buiten wandelen.”
“Niet lang daarna nam Shirley het beleren op zich. Daarmee was Odin ontzettend braaf. Hij deed het geweldig. Een klein half jaar later heb ik hem verhuisd naar een stal in de buurt van mijn huidige woonplaats en heb ik de teugels overgenomen.”
Plezier voorop
En dat was best even wennen. “Hoewel ik geen ervaring had met jonge paarden, zijn we in de afgelopen tijd al enorm naar elkaar toegegroeid. Het feit dat ik Shirley altijd om hulp kon vragen, heeft mij veel vertrouwen gegeven. Dat het mij als ‘standaard amazone’ gelukt is om Odin verder op te leiden is iets waar ik heel trots op ben.”
“We rijden dressuur, maar zijn vooral graag in het bos en op het strand te vinden. Plezier maken is voor mij het belangrijkst. Dat is, in mijn ogen, waar je een paard voor koopt.”
Verder groeien
“Odin is nu vijf en moet nog veel leren, maar dat vind ik niet erg. We zijn al enorm gegroeid als individuen en combinatie. Ik vind het vooral belangrijk dat wij ons eigen pad bewandelen. We vormen een goede match en blijven op deze voet verdergaan. Dan zien we vanzelf wel waar het schip strandt.”
“Ik heb nooit wedstrijdambities gehad, maar nu Odin en ik ons steeds verder ontwikkelen, lijkt het mij toch wel leuk om dat eens een kans te geven. Wie weet wat de toekomst brengt!”, sluit ze af.
Bron: Bit & Cap


























