Rachel, haar dochter Fae en hun drie paarden
Rachel, haar dochter Fae en hun drie paarden Foto: Capitano fotografie

Rachel van de Stolpe: “Boston mag over een tijdje in de voetsporen van Willemijn en Winston treden”

Community Dressuur Recreatie

Rachel van de Stolpe is de trotse eigenaresse van de achttien jaar oude Willemijn, tweeëntwintig jaar oude Winston en vier jaar oude Boston. Hoewel deze paarden allemaal verschillend zijn, leren ze Rachel en, met name haar oudste dochter, erg veel.

Allrounder

“Willemijn, mijn Haflingermerrie, heb ik het langst. Wij vormen nu al zestien jaar een combinatie”, steekt Rachel van wal. “Ik kocht haar toen ze twee was en heb haar, na eerst een fijne band te hebben opgebouwd vanaf de grond, zelf beleerd.”

“Ze was vroeger een pittige tante, maar was ook een echte allrounder. Dressuur, springen, buitenrijden, weekendjes weg; ze kon het allemaal. Mijn oudste dochter heeft zelfs leren rijden op haar. Inmiddels doen we het vanwege haar leeftijd iets rustiger aan, maar ze doet nog graag mee!”


Fae en Willemijn - Foto: Privébezit

Verzorgpaard

“Op de stal waar Willemijn voorheen stond, stond ook Winston. Hoewel ik in het begin niet echt naar hem omkeek, viel mij een tijdje later op dat zijn eigenaresse steeds minder op stal was. Daar had hij het soms best moeilijk mee. Ik heb haar toen gevraagd of ze het oké vond als mijn dochter en ik hem verzorgden, zodat wij ook samen ritjes konden maken.”

“Uiteindelijk namen we de zorg over Winston steeds meer over. Na dat zeven jaar lang te hebben gedaan, moesten we vanwege Willemijns gezondheid op zoek naar een nieuwe stal. We hebben toen gevraagd of we Winston mochten kopen, maar daar was zijn eigenaresse nog niet klaar voor. Zo hebben we destijds helaas afscheid moeten nemen van hem.”


Winston en Willemijn - Foto: By Naomy

Ongeluk

Een tijdje later werden ze echter toch weer herenigd. “Na de verhuizing van Willemijn hebben we Boston erbij gekocht. Hij was destijds nog maar een half jaar oud. Maar, een paar maanden later belde de eigenaresse van Winston mij met de vraag of wij hem misschien toch wilden overnemen.”

“Hoewel ik daar gezien de kosten van drie paarden wel even over heb moeten nadenken, was de keuze eigenlijk vrij snel gemaakt. Winston heeft in al die jaren veel voor ons betekend. In 2020 heb ik een ongeluk gehad met Willemijn. Het was een simpele val; zij struikelde over een balkje en ik viel. Maar ik viel verkeerd. Ik kreeg geen lucht en heb het alarmnummer gebeld. Wat er daarna is gebeurd kan ik mij niet meer goed herinneren.”

Vertrouwen terugkrijgen

Rachel werd opgenomen op de Intensive Care met twee klaplongen, gebroken ribben en inwendige bloedingen. Ze werd drie dagen lang in coma gehouden. “Dat was enorm heftig. Dat ik diezelfde ochtend ontdekt had dat ik zwanger was, maakte het extra ingrijpend. Gelukkig hebben mijn zoontje en ik het allebei overleefd.”

“Toen ik maanden later weer voor het eerst naar de paarden ging, vond ik dat best spannend. Willemijn was wat afstandelijk, maar verder voelde ik mij gelukkig niet onveilig bij haar. Na verloop van tijd hebben we onze connectie weer kunnen opbouwen en kregen we het vertrouwen en plezier weer terug. Het is nu weer zoals vanouds.”


Rachel en Willemijn - Foto: Paard Dans Met Mij

Uitgroeien tot een sterk paard

Uiteindelijk is Rachel het rijden weer gaan oppakken; eerst met hun ‘steady en makke’ Winston, en daarna met Willemijn. “Winston is een ontzettend lief, meegaand en zorgzaam paard. Hij is momenteel 22 jaar oud en met semi-pensioen. Hij geniet nog ontzettend van alle aandacht en af en toe een kort buitenritje, maar we doen het rustig aan. Hij heeft er namelijk nog een taak bij; hij is als het ware de mentor van Boston”, lacht ze. 

“Nu Boston vier is, zijn we rustig met hem aan het werken onder het zadel. Aangezien we merken dat hij nog wat kracht en balans mist, nemen we de tijd. Wat hij daarentegen wel heel goed oppakt, is het stappen langs de weilanden. We merken dat hij dat ontzettend leuk vindt, dus ik denk dat hij een buitenrijdpaard wordt. Maar, daarmee hebben we geen haast. In het najaar wordt hij geopereerd aan een klein fragmentje in zijn been, dus voorlopig mag hij nog lekker uitgroeien!”


Rachel en Boston - Foto: Capitano fotografie

Plezier en welzijn voorop

Daarna mag de ruin in de voetsporen van Willenmijn en Winston treden. “Hoe onze toekomst met Boston eruit gaat zien, hangt ook af van wat hij leuk vindt om te doen. Mijn dochter wil hem in de toekomst gaan rijden en zou de spring- en eventingsport in willen gaan, maar als Boston duidelijk aangeeft iets anders leuk te vinden, passen we ons aan. Echte sportambities hebben we niet, dus we zullen altijd het plezier en zijn welzijn vooropstellen!”, sluit ze af.

Bron: Bit & Cap

Winston en Willemijn
Rachel en Boston
Fae en Willemijn
Rachel en Willemijn
Winston en Willemijn