
Marleen Bakker: “Ik vind het belangrijk om Ice’s tempo aan te houden”
Community Dressuur Grondwerk RecreatieHoewel Marleen Bakker niet direct overtuigd was van de nu bijna acht jaar oude Ice, blijken ze toch een hele goede combinatie te vormen. De bonte merrie is namelijk van alle markten thuis.
“Ze was niet wat ik zocht”
“Ice en ik vormen nu iets meer dan een jaar een combinatie”, begint Marleen haar verhaal. “Toen ik haar advertentie voorbij zag komen, vond ik er eigenlijk niets aan. Een bonte merrie, dat was niet wat ik wilde. Uiteindelijk besloot ik op aandringen van mijn vriend en een goede vriend die ook in de paarden zit, toch bij haar te gaan kijken. Eenmaal daar werd ik op slag verliefd.”
![]()
Foto: SZM Fotografie
Kans geven
Toch maakte de amazone niet direct de keuze om voor Ice te gaan. “Hoewel Ice’s karakter vanaf de grond mij heel erg aansprak, was ik na het proefrijden niet overtuigd. Ik ben een ietwat zenuwachtige ruiter en daar reageerde Ice op door weg te springen.”
“Mijn moeder filmt eigenlijk nooit wanneer ik aan het rijden ben, maar deze keer deed ze dat wel. Toen ik dat filmpje terugzag, realiseerde ik mij dat Ice’s reactie eigenlijk niets voorstelde en dat het voor mij gewoon heftiger aanvoelde dan het in werkelijkheid was. Zo besloot ik het toch een kans te geven en haar te kopen.”
Van alle markten thuis
Met de hulp van Marleens goede vriend leidde ze de merrie zelf verder op. “Ik heb het werken vanaf de grond op mij genomen en die goede vriend van mij heeft Ice verder opgepakt onder het zadel. Hoewel hij haar nog steeds af en toe rijdt, ben ik zelf natuurlijk ook met haar aan de slag gegaan.”
“We rijden in de bak, maken buitenritjes en doen nog steeds aan grondwerk; iets wat we heel leuk vinden. Ice vindt het ook onwijs leuk om te springen. Hoewel ik dat wat spannend vindt, vindt Ice’s verzorgster dat wel heel leuk, dus we kunnen alle kanten op met haar!”
![]()
Foto: Privébezit
Luisteren naar je paard
“Ice is vanwege haar pittige kant niet altijd de makkelijkste onder het zadel. Als ze iets niet wil of niet fijn vindt, laat ze dat duidelijk merken. Gelukkig doet ze dit nooit op een gemene manier. Het is namelijk een ontzettend lief, zachtaardig en knuffelig paard.”
“Mijn vriend is niet zo van het rijden, maar vindt mennen wel heel leuk, dus we zijn van plan om Ice in de toekomst ook nog voor de kar te beleren. Verder zien we wel waar het schip strandt. Het lijkt mij leuk om hier en daar een wedstrijd te rijden, maar dat wil ik wel op een rustig tempo doen. Ik vind het belangrijk om hierin naar Ice te luisteren”, sluit ze af.
Bron: Bit & Cap
Foto’s: SZM Fotografie, Privébezit
























