
Annette Noordergraaf: “Ik ben mij nu veel bewuster van de kleine dingen”
Community Oudere paarden RecreatieAl 27 jaar delen Annette Noordergraaf en haar Hugo een geschiedenis vol herinneringen en bijzondere mijlpalen. Nu de ruin 30 is, waardeert ze de kleine momenten samen meer dan ooit en koestert ze elke dag die ze nog met hem mag beleven.
Bijzonder moment
We gaan bijna drie decennia terug in de tijd: “Mijn ouders en ik liepen samen over de laatste paardenmarkt in het dorp toen mijn vader plots vroeg of ik een pony wilde hebben. Aangezien we het daar nog nooit eerder over hadden gehad, had ik die vraag niet verwacht. Toen ik Hugo zag, was het liefde op het eerste gezicht. Hij ging met ons mee!”, vertelt ze enthousiast.
![]()
Foto: Gira Vampe
Tegen zichzelf beschermen
“Door de jaren heen hebben Hugo en ik van alles gedaan samen. Aangezien ik al twintig was toen ik hem kreeg, was rijden niet lang optie. Ik heb hem zelf beleerd, maar daar werd hij al snel te klein voor mij. Ik heb hem toen laten beleren voor de kar, maar die ritjes en wedstrijdjes zijn niet wat mij het meest is bijgebleven. Dat is zijn pittige karakter”, lacht ze.
“Hugo is altijd al een pittig ding geweest. Waar hij kon, ontsnapte hij en haalde hij streken uit. Gelukkig is hij ook ontzettend leergierig en werkwillig. Zo erg, dat ik vijf à zes jaar geleden heb besloten de marathonwagen te verkopen en hem met pensioen te zetten. Dat vond ik heel moeilijk, helemaal omdat mijn dochter vlak daarvoor nog kampioen werd met hem. Maar het was tijd om hem tegen zijn eigen enthousiasme te gaan beschermen. Grenzen aangeven is namelijk iets wat Hugo niet doet.”
![]()
Foto: Gira Vampe
“Ik ben mij er een stuk bewuster van”
En zelfs nu hij dertig is, is de ruin nog topfit. “Een aantal jaar geleden heb ik een Shetlander erbij gekocht. Hugo en hij zijn onafscheidelijk. En aangezien hij zeventien is, houdt hij Hugo ook jong. Ze staan op een geweldige stal waar heel fijn rekening wordt gehouden met Hugo en zijn leeftijd. Een oudere pony vraagt om net iets ander management, maar dat doe ik met liefde.”
“Het is prachtig om te zien hoe Hugo en zijn maatje in het leven staan. Ze zijn er voor elkaar en beschermen elkaar waar nodig. Van dat soort bijzondere momenten ben ik mij een stuk bewuster nu Hugo ouder wordt. Ik hoop dat ik nog jarenlang van ze mag genieten”, sluit ze af.
![]()
Foto: Privébezit
Bron: Bit & Cap
Foto’s: Privébezit / Gira Vampe




























