
Regine de Jong over haar 25 jaar oude Tamarisk: “Ze is mijn lust en mijn leven”
Community Oudere paarden RecreatieToen Regine de Jong zestien jaar geleden voor het eerst oog in oog stond met Tamarisk, was ze op slag verliefd. Door de jaren heen bouwde ze bijzondere band op met de merrie, die nu op haar 25e nog topfit is.
Liefde op het eerste gezicht
Regine rijdt al paard zo lang ze zich kan herinneren en kreeg in 2009 de kans om haar grote droom te laten uitkomen; ze kocht haar eerste eigen paard. “Dat jaar verhuisden mijn man en ik naar een boerderij in Drenthe en kreeg ik de mogelijkheid om op zoek te gaan naar een eigen paard.”
“We reisden stad en land af, maar vonden Tamarisk uiteindelijk een aantal kilometer verderop. Toen ik haar zag, was ik op slag verliefd. Haar zachtaardige uitstraling en vriendelijke blik spraken mij enorm aan”, vertelt ze.
![]()
Foto: Privébezit
Carrièreswitch
Met een grote liefde voor buitenrijden begon het duo aan een nieuw avontuur. Maar dat verliep uiteindelijk anders dan gepland. “Ik kocht Tamarisk puur op uitstraling en karakter, maar na verloop van tijd ontdekte ik dat ze best wel wat talent had voor het springen.”
“We zijn lessen gaan volgen en verruilden onze buitenritten voor springwedstrijden. Dat hebben we echter alweer snel op een lager pitje gezet, omdat Tamarisk enorm heet was en ik dat moeilijk te behappen vond.”
![]()
Foto: Privébezit
Bijzonder hechte band
Zo ging de combinatie toch weer verder met buitenrijden. “En daar genieten we enorm van. We hebben alle bossen in Drenthe wel verkend. Mijn man ging ook altijd graag mee met onze honden.”
“Zelfs nu Tamarisk 25 jaar oud is, zijn we nog actief bezig. We gaan nog een aantal keer per week naar het bos of strand en op de andere dagen wandelen we kilometers door het bos. Het mooie is dat onze band zo sterk is dat ze zelfs los kan lopen. Ik vertrouw haar door en door en kan echt lezen en schrijven met haar. Ze betekent onbeschrijflijk veel voor mij.”
![]()
Foto: Privébezit
“Ze is mijn maatje”
“Als de mogelijkheid zich voordoet, zou ik haar graag nog eens een weekend of weekje meenemen op vakantie. Dat lijkt me ontzettend leuk. En verder hoop ik natuurlijk dat ze nog lang zo fit blijft. Een tijdje terug heb ik ontdekt dat Tamarisk’s moeder 31 jaar oud is mogen worden, dus ik hoop dat zij zelf ook nog flink wat jaartjes mee kan. Ze is mijn allerbeste vriendin”, sluit ze af.
Bron: Bit & Cap
Foto’s: Privébezit


























