
Ilse van Went: “Jack doet niets liever dan voor je werken”
Community Grondwerk RecreatieWaar veel mensen Shetlanders enkel als een weidemaatje zien, bewijst de veertien jaar oude Jack dat ze veel meer zijn dan dat. Buitenritjes, vrijheidsdressuur; hij doet het allemaal met veel plezier. En dat gunt eigenaresse Ilse van Went hem ook; een leven vol avontuur en plezier.
Spontane aankoop
Wetende dat Ilse tien jaar geleden omringd werd door minipaarden, is het niet vreemd dat zij zelf op slag verliefd werd op Shetlanderruin Jack. “In die tijd hadden een aantal vriendinnen van mij Amerikaanse Minipaardjes en Shetlanders. Ik was zelf eigenlijk niet op zoek naar zo’n paardje, maar toen ik de advertentie van Jack tegenkwam, was ik op slag verliefd.”
“Hoewel ik drie keer bij hem ben gaan kijken, was de keuze eigenlijk al gemaakt tijdens de eerste bezichtiging. Het was een vrij spontane aankoop”, lacht ze.
![]()
Foto: Felicia Heres Fotografie
“We hebben van alles gedaan samen”
Zo ging Ilse aan de slag met de destijds vier jaar oude Jack. “Ik houd zelf heel erg van de natuur en ga graag wandelen, dus ik heb Jack eerst voor de kar beleerd. Dat hebben we niet veel later - na een slechte ervaring - echter weer achter ons gelaten. Daarna zijn we de wereld van grondwerk en vrijheidsdressuur ingerold. Jack en ik hebben van alles gedaan samen; wandelen, extreme trails en hij is zelfs een aantal keer als therapiepaardje mee geweest naar verzorgingstehuizen.”
![]()
Foto: Privébezit
Los door het bos
De ruin is dus van alle markten thuis, óók onder het zadel. “Jack heeft in het verleden verschillende ruitertjes gehad. Helaas staat het rijden nu op een lager pitje vanwege de spat in zijn benen. Op aanraden van de dierenarts gaan we iedere dag een stuk wandelen, waar we veel plezier uit halen.”
“Wanneer ik aan Jack merk dat hij even zijn benen wil strekken, laat ik hem los door het bos galopperen. Hoewel hij 24/7 buiten staat en dus altijd de vrijheid heeft om dit te doen, benut hij die kans liever in het bos”, lacht ze. “Gelukkig kan ik hem vertrouwen en weet ik dat hij in de buurt blijft.”
![]()
Foto: Minh Dan Vu
“Hij doet niets liever”
“Ik vind het heel fijn om te zien dat Jack zo goed in zijn vel zit. Het gaat zelfs zo goed dat we het rijden binnenkort weer mogen oppakken. Het zoontje van mijn vriendin is erg ziek, maar heeft dankzij de Johan Cruyff Foundation een zadel gekregen waarmee hij toch kan rijden. Ik weet zeker dat Jack dat heel leuk gaat vinden. Hij is namelijk echt het type pony dat dolgraag voor je werkt. Hij doet niets liever!”
“Ik weet zeker dat we hem daar een plezier mee doen. Dat vind ik ook heel belangrijk. Jack is echt mijn maatje. Hij verdient een leven vol plezier. We genieten iedere dag van hem, met het hele gezin”, sluit ze liefdevol af.
Bron: Bit & Cap
Foto’s: Kinga Luberda, Minh Dan Vu, Felicia Heres Fotografie, Privébezit


























