
Anna Braeken: “Babette is net als een heet sportpaard, maar dan in een ander lichaam”
Community Dressuur RecreatieDat Tinkers niet altijd lui en sloom zijn is iets waar Anna Braeken maar al te goed over kan meepraten. Haar jonge AC’s Royal Drop Of Silver, oftewel Babette, die ze bitloos aan het beleren is, is voorwaarts, gedreven, sensibel en speelt in op haar lichaamstaal; een warmbloed in een koudbloedjasje.
Op slag verliefd
Anna en Babette vormen nu zo’n anderhalf jaar een combinatie. “Ik was destijds op zoek naar een nieuw paard, omdat ik afscheid had moeten nemen van mijn vorige paard en een nieuw maatje zocht voor mijn Shetlander. Hoewel mijn hoofd er nog niet helemaal naar stond, was ik zo’n fan van Babette dat ik toch besloot om bij haar te gaan kijken. Het was echt liefde op het eerste gezicht”, vertelt ze.
![]()
Foto: horse.in.bloom
Op elkaar ingespeeld
Zo kocht Anna de destijds anderhalf jaar oude merrie. “Ik heb mijn Shetlander zelf opgeleid in grondwerk en vrijheidsdressuur, dus dat ben ik met Babette ook gaan oppakken. Inmiddels zijn we rustig bezig met het beleren. Tinkers staan misschien bekend als luie paarden, maar bij Babette is dat zeker niet het geval.”
“Ze is heel gevoelig en sensibel en speelt in op mijn lichaamstaal en emoties. Babette is eigenlijk hetzelfde als een heet sportpaard, maar dan in een iets dikker lichaam”, lacht ze. “Doordat mijn Shetlander heel nuchter is, was het voor mij even schakelen om nu met zo’n gevoelig paard te werken. Maar het is ontzettend leerzaam allemaal.”
![]()
Foto: horse.in.bloom
Plezier voorop
En juist doordat het in het begin even puzzelen was, is het duo enorm naar elkaar toe gegroeid. “Zodra Babette mij ziet, komt ze naar mij toe. Ze is ontzettend lief en aanhankelijk. Ze gaf geen kik om het zadelmak maken, maar het beleren vond ze wel iets lastiger. Nu de basishulpen er goed op zitten, zijn we rustig bezig met stappen en draven. Vanuit hier gaan we het verder uitbouwen.”
“Ik hoop in de toekomst vooral te kunnen genieten van buitenritten, maar zou het ook leuk vinden om hier en daar een dressuurwedstrijdje te rijden. We gaan vanzelf zien waar het schip strandt. Plezier maken is het belangrijkst voor mij!”, sluit ze af.
![]()
Foto: horse.in.bloom
Bron: Bit & Cap
Foto’s: horse.in.bloom




























