Lisa en Wallace
Lisa en Wallace Foto: Privébezit

Lisa Flux: “Het voelt alsof we een tweede kans hebben gekregen”

Community Dressuur Recreatie Vrijheidsdressuur

Hoewel Lisa Flux dertien jaar geleden op zoek ging naar een Paint Horse, kwam ze thuis met een Haflinger. Haar nu negentien jaar oude Wallace was qua karakter niet altijd de makkelijkste, maar hij is er wel altijd voor haar. En dat is iets waar ze heel dankbaar voor is.

Eigen paard

Na jarenlang paarden te hebben verzorgd, besloot Lisa dertien jaar geleden op zoek te gaan naar haar eerste eigen paard. “Ik heb vroeger verschillende paarden verzorgd en bijgereden, waaronder een Paint Horse. Met haar kon ik echt alles. Ze was fantastisch. Helaas werd zij uiteindelijk verkocht”, vertelt ze. 

“Hoewel ik destijds niet in de gelegenheid was om haar te kopen, was ik dat een aantal jaar later wel. Toen besloot ik op zoek te gaan naar een eigen paard. Ik wilde graag een Paint Horse, maar uiteindelijk kwam ik uit bij Wallace”, gaat ze verder. “Toen ik zijn advertentie zag, was ik op slag verliefd. Aangezien er veel geïnteresseerden waren, heb ik snel de knoop moeten doorhakken. Toen kwam ik thuis met een Haflinger, in plaats van een Paint Horse”, lacht ze.


Foto: Privébezit

Uitdaging

“Hoewel ik tijdens het proefrijden een heel goed gevoel had bij Wallace, veranderde zijn karakter enorm toen hij bij mij was. Hij was destijds zes, had nog wat hengstenstreken en had in het bos soms de neiging om ervan door te gaan. Uiteindelijk werd het zo erg, dat ik echt met de handen in het haar zat.”

“Na verloop van tijd ontdekte ik gelukkig dat Wallace het type paard is dat uitdaging nodig heeft. Als je met hem aan de slag gaat, moet je hem ook echt aan het werk zetten. Daar wordt hij heel enthousiast van, wat mooi is om te zien. Nu ik dat weet, hebben we een veel betere balans gevonden in hoe we trainen.”

Allroundepr

“Wallace is een heel veelzijdig paard. Op onze huidige stal hebben we een drafbaan, dus daar zijn we vaak te vinden. Daarnaast rijden we regelmatig dressuur om hem fit te houden en nu het warmer wordt, wil ik ook weer wat vaker buiten gaan rijden. Hij is een kei in vrijheidsdressuur en hoewel mijn dochter nog erg jong is, stapt zij ook wel eens een rondje op hem. Kortom; hij is van alle markten thuis.”


Foto: Caroline van Hardeveld / CH shots fotografie

Tweede kans

Toch is Lisa zuinig op hem. “Een aantal jaar geleden is Wallace heel ziek geweest. Zijn hoefbevangenheid was toen dusdanig erg, dat de dierenarts niet wist of hij het zou redden. Wallace staat nu twee jaar op een revalidatiestal, waar hij het ontzettend goed doet. Daarom laat ik hem ook hier staan. Ik wil hem zo gezond mogelijk oud laten worden en wil genieten van alles wat nog kan. Het voelt alsof we een tweede kans hebben gekregen. Die wil ik optimaal benutten.”

“Hij is echt mijn maatje. In de afgelopen dertien jaar was hij er altijd voor mij. Hij was er toen ik ging trouwen, bij mijn twee zwangerschappen; het is bijzonder dat ik mijn leven als het ware deel met hem. Ik hoop nog lang van hem te kunnen genieten”, sluit ze af.

Bron: Bit & Cap 

Afbeelding
Afbeelding