Janine en Kay
Janine en Kay Foto: Privébezit

Janine Göbel-Koelewijn: “Kay wordt dolenthousiast van grondwerk”

Community Dressuur Grondwerk Recreatie

Hoewel de zes jaar oude Barock Pinto-ruin Kay niet altijd de makkelijkste is, is Janine Göbel-Koelewijn gek op hem. Nu ze na een periode vol tegenslagen weer langzaam een stijgende lijn te pakken hebben, hoopt ze hem verder op te leiden tot een echte allrounder.

Nieuw avontuur

Nadat Janine helaas veel te vroeg afscheid moest nemen van haar vorige paard, kwam Kay op haar pad. “Hoewel ik niet per se op zoek was naar een Barock Pinto, kwam ik toch bij Kay uit. Ik kocht hem toen hij tweeënhalf was en nog vrijwel niets kende.”

“Na verloop van tijd groeiden we verder naar elkaar toe en ben ik hem zelf zadelmak gaan maken. Maar, na een val van hem heb ik dat uiteindelijk toch uit handen gegeven. Hij is namelijk ontzettend sensibel. Ik wilde hem een fijne basis geven en wilde daarvoor iemand op zijn rug hebben die hem vertrouwen kon geven. Daarna heb ik de teugels weer overgenomen”, vertelt ze.


Foto: Privébezit

Mensgericht

“Nu, een aantal jaar later, is Kay nog steeds erg sensibel. Hij is het type paard dat spanning binnenhoudt tot het niet anders meer kan. Pas daarna ontploft hij. Dat zie je terugkomen in hoe energiek hij is en in hoe hij alert is op zijn omgeving. Hoewel het daarom soms moeilijk is om zijn aandacht bij je te houden in de trainingen, heeft hij ook een hele lieve en zachtaardige kant. Hij is echt gek op aandacht en laat mij soms niet eens zijn stal uit gaan”, lacht ze.


Foto: Privébezit

Veelzijdig trainen

“Kay en ik houden ons bezig met grondwerk en dressuur, zowel aan de hand als onder het zadel. Zo zijn we nu bezig met wijken, schouder binnenwaarts en travers. Ik merk dat het voor hem fijn is om vanaf de grond al kennis te maken met oefeningen. Daar wordt hij ontzettend enthousiast van.” 

En dat komt goed uit, want momenteel staat het rijden op een lager pitje. “Eind vorig jaar heb ik Kay verhuisd naar onze huidige stal. Dat was best ingrijpend voor hem. Doordat hij zo gevoelig is, heeft hij veel tijd nodig gehad om te wennen aan het nieuwe management. Daardoor kreeg hij helaas last van maagzweren. In diezelfde periode brak ik ook nog mijn ribben.”

“Gelukkig is Kay nu aan de beterende hand. Hij geeft aan het aansingelen nog niet prettig te vinden, maar zodra hij daar weer oké mee is, wil ik het rijden en werken met de dubbele lange lijnen weer oppakken. Hij is namelijk gek op afwisseling.”


Foto: Privébezit

Plezier voorop

“Ik kocht Kay als allrounder en hoop in de toekomst daarom ook met hem te genieten van ritten door het bos of op het strand. Wellicht gaan we in de toekomst ook eens een dressuurwedstrijd rijden als hij zich daar goed bij voelt, zowel fysiek als mentaal. Ik heb geen haast en heb geen specifieke doelen. Zolang wij beiden plezier hebben in wat we doen, ben ik blij!”, sluit ze af.

Bron: Bit & Cap

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding