Vanaf 1 april is er een nieuwe regel op de nationale wedstrijden in Amerika, op elk niveau zijn de ruiters verplicht een cap te dragen. Hiermee wordt de hoge hoed dus volledig afgeschaft.
Amerika is hiermee het tweede land dat deze regel invoert, Canada heeft dit al eerder gedaan. Met de invoering van de nieuwe regel wordt er een hoop verwarring weggenomen over wanneer er nou wel, en wanneer er nou niet met een hoed gereden mag worden. Daarnaast is een cap natuurlijk een stuk veiliger.
De regel gaat verder dan het dragen van een cap tijdens de proef, zowel deelnemende ruiters als niet-deelnemende ruiters moeten te allen tijde een cap dragen wanneer zij te paard zijn. Dus ook op het inrijterrein en wanneer zij over het wedstrijdterrein rijden.
Op internationale wedstrijden zal de hoed nog wel worden toegestaan, al zie je hier ook al steeds vaker ruiters die zelf de keuze maken een cap te dragen. Zeker nu een cap steeds meer een mode-item wordt.