
Zeg het met paarden: Help, ik ben drachtig
NieuwsHey Afke. Hoeveel weet jij van de fokkerij? Ik ben namelijk vijf maanden ‘drachtig’ en ben vreselijk moe. Of lui. Maar ik denk zelf eigenlijk dat het vermoeidheid is. Tips? Loes
Dit is wat de deskundige me destijds vertelde: merries schijnen zich al heel vroeg in de dracht anders te gedragen door alle hormoontjes. Bij veel merries is dat een positieve verandering. Ze komen zelfverzekerder en assertiever over. Drachtige merries schijnen zelfs met een meer opgeheven hoofd te lopen. Dat komt door het hogere progesterongehalte in het bloed. Dat heeft een anabolische werking waardoor merries zich beter voelen en het heeft zelfs een positieve invloed op de gezondheid. Volgens de deskundige die ik interviewde stralen veel drachtige merries. Maar als ik het goed begrijp zie jij geen appeltjes op jouw vacht en voel je je ook minder stralend?
Ik weet het niet, Loes. Er groeit iets in je. Hij of zij wordt vast heel lief en schattig, maar tot die tijd vergelijk ik het toch met een soort superteek. Lijkt me redelijk dat je wat vermoeider bent, maar misschien kun je dat beter bespreken met iemand die er wél verstand van heeft.
Mijn enige tip: hou je taai en laat je wat vaker groomen.
- Afke